Сарман үзәк район хастаханәсендә яңа маммограф урнаштырылган

2023 елның 12 октябре, пәнҗешәмбе

Сарман район үзәк хастаханәсенә заманча цифрлы маммография аппараты кайтты. Акчалар «Сәламәтлек саклау»милли проектының беренчел сәламәтлек саклау звеносын модернизацияләү федераль программасы буенча бүлеп бирелгән. Маммограф инде үзәк район хастаханәсе поликлиникасының рентген-кабинетында урнаштырылды. Маммографияне эшләтеп җибәрү агымдагы елның октябрь ахырына планлаштырылган. Онкология авыруларын иртә диагностикалау - пациентның гомерен саклап калу, чөнки «Сәламәтлек саклау» милли проектында онкология авыруларына каршы көрәш аерым федераль проектка бүлеп бирелгән. Кызганычка каршы, күкрәк рагы бүген бөтен дөньяда хатын-кызларның онкология авырулары арасында беренче урында тора, ләкин, бәхеткә каршы, диагноз вакытында куелса, ул тулысынча диярлек дәваланачак. Шуңа күрә безнең больница өчен заманча санлы маммограф - бик мөһим һәм кирәкле сатып алу, бу бөтен район пациентлары өчен озак еллар сәламәтлекләрен саклап калу мөмкинлегенэ омет бирэ.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: